20 Aralık 2013 Cuma


küçükken bu arkadaşların kapaklarını biriktirirdim , insan büyüyünce büyük düşünüyor .Tanıştırayım:
Niğde gazozu , tam bir anadolu entellektüeli ! yaşı gelince okumak için büyük şehirlere gitmiş kendisi .batının ilmini alsa da anadolunun efendiliği her zaman baki kalmış . Otogarların , bakkalların dostudur . Süpermarketler ile işi olmaz .
Dört Mevsim gazozu, şöhreti erken buldu , ama üstüne bir şey koyamadı ne yazık . Hep zengin olmak istedi , süpermarketlerde koladan çok satılmak istedi , ama 70 kuşağından birkaç seveni dışında kimsesi kalmadı . Hala ara sıra sayısal loto oynar
Uludağ gazozu , 1930 yılında zor şartlar altında dünyaya geldi , ama sonra 3.kuşak kendini beğenmiş çocuklar şirketin başına geçince uludağ'ı tabiri caizse harcadılar . Uludağ çoğu kez "kardeşim beni portakallı yapmayın , limonata nedir arkadaş " dese de gözünü para bürümüş 3.kuşaklara lafını geçiremedi
Çamlıca, adı batsın . Kardeşlerin en şerefsizi . tam bir kapitalist . senin yanında rakı içer , abisinin yanında içkiye tövbe eder .Çok Sonraları parayı bulunca kimseyi aramaz oldu , onu arasan telefonu sekreteri açar . Şuan Çamlıca bey müsait değil der yüzüne telefonu çarpar . Çocukken büyüdüğü Çamlıca'ya bile uğramaz , etiler'de takılır . Ama gün gelir devran döner Çamlıca!
Balsa Gazozu , Pek tanımayız ,öldükten sonra hatırlanacak bir ressam gibidir . Bu hayatta  dikiş tutturamamıştır kendisi , pozitif bir gazozdur ama pek seveni de yoktur . İçilmesin ama hatırlansın ister .

4 yorum:

 1. Niğde Gazozuuuğ! Allahım iyi ki hamile falan değilim, yoğusa er kişiyi semt semt gazoz aramaya göndermek işten bile değil.. Neyse ki şimdi yarına kadar sabredebilirim.

  YanıtlaSil
 2. senin yaş tutmaz tabii; bir de hakkın rahmetine kavuşanlar var: "Cincibir" gibi. Devam etse bu isimle ortalğı kırar geçirirdi ama ömrü yetmedi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rahmetle anıyorum , Çok isterdim tanışmak

   Sil